Лични карти ќе се издаваат и денеска

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска управните служби ќе работат во општините каде што ќе има гласање, со цел да им се излезе во пресрет на граѓаните да може да подигнат лични карти.

Од МВР информираа дека денеска надлежните организациони единици ќе работат само на издавање на изготвени лични карти за граѓаните со работно време од 07.00 до 19.00 часот, вклучувајќи ги и дисперзираните пунктови во ОУР Скопје – Ѓорче Петров, Беко, Бутел и Драчево.

ДИК: Ден пред изборите гласаа 6710 болни, немоќни, лица со Ковид-19 и затвореници

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Протести во Милано против зелениот Ковид сертификат

Следно

Дневен хороскоп за 31 октомври: Размислете повеќе за себе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian