Карпош до 15 часот со најголема излезеност од скопските општини во вториот круг

1 min read

Најголема излезност на гласачите во четирите скопски општини каде во вториот круг на Локалните избори се бираат градоначалници има во Карпош – 38,94 отсто.

Во Центар до 15 часот на гласање излегле 37,81 отсто од запишаните избирачи, додека во Чаир 30,03 отсто.

Во Шуто Оризари има најмала излезност во споредба со другите три општини – 21, 55 отсто.

Излезноста до 15 часот во 44 општини и Скопје каде се гласа за градоначалници, како што објави Државната изборна комисија, изнесува 34, 22 отсто.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ердоган и Бајден во Рим ги намалија тензиите меѓу двете земји

Следно

Строгите мерки не помогнаа, нов црн рекорд во Словенија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian