(ФОТО) Ова е мајката на Драган Спасов – Дац: Истакната поетеса и прекрасна дама

1 min read

Драган Спасов – Дац, актер кој има остварено бројни и значајни улоги во театарски претстави, филмски и телевизиски проекти. Во неговото семејство се нижи веќе третата генерација актери од неговиот татко Стево Спасовски, преку него и денес неговите синови. Се надеваме дека оваа низа ќе продолжи.

Прекарот Дац потекнува од негова соученичка од основно училиште и од тогаш останале да го користат неговите пријатели, познаници, па дури и јавноста го знае повеќе како Дац отколку како Драган. Неговата мајка го нарекувала Данчо и Драганчо, но не и Дац, изјави во едно интервју актерот.

Една е мајка, стои во описот на фотографија која актерот ја сподели со својата мајка,  истакната поетесата Лидија Лучко Јеремиќ…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Навивачите на Барселона во еуфорија: Со Чави доаѓа уште една клупска легенда

Следно

ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на Широк сокак, Коњановски е нов градоначалник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian