ФОТО | Момчето на Цеца против празнување на Ноќ на вештерките: Да им забраниме на децата да го слават

1 min read

Откако во јавноста се рашири веста дека Цеца е во врска со девет години помладо момче, јавноста и фановите на пејачката го следат секој чекор на Богдан Срејовиќ кој успеа да ја заведе фолк- дивата

Срејовиќ е управител на елитен ресторан во Белград, а претходно професионално тренирал кошарка, но се занимавал и со манекенство, за што сведочат мал број на професионални фотографии на неговиот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Svetski Radio (@svetskiradio)

Во фокусот на вниманието се секогаш фотографиите со Светлана Ражњатовиќ, но овој пат нашето вниманието го привлече објавата на Богдан поврзана со славењето на Ноќта на вештерките. Трендот се шири брзо, па еден од најпопуларните празници во западниот свет, успеа да го зарази веќе целиот свет, влучително и Балканот…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Минимален триумф на Наполи, Елмас играше во второто полувреме

Следно

Џабе е најбогат клуб на светот, Њукасл не може да најде тренер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian