Метју Пери конечно ќе ја раскаже својата приказна: Автобиографија вредна милионска сума

3 mins read

Метју Пери вели дека сега е време – да се отвори и фановите искрено да можат да ја слушнат т.е. прочитаат неговата приказна. Ѕвездата од серијата „Пријатели“, Метју Пери ќе објави „непоколебливо искрена“ автобиографија за неговото време на хит серијата и неговите проблеми со зависностите.

Неговата книга, за која сè уште не е избран наслов, ќе биде издадена следната есен, а во неа Пери ќе ги понесе читателите на патешествие „зад сцените“ на големото шоу „Пријатели“.

Мемоарот отворено ќе зборува за неговата озлогласена борба со зависностите од апчиња и алкохол, кои имаа силно влијание на неговиот изглед, глума и однесување во текот на неговата кариера.

Правата за книгата биле откупени од страна на издавачот пред таа да биде дадена на аукција, а за сумата се шпекулира дека се работи за седум-цифрена бројка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cine.com (@cinepuntocom)

„Мемоарот на Пери, кој е прв од член на екипата на „Пријатели“, е непоколебливо искрен, намќорест и смешен: ова е книга која фановите на „Пријатели“ ја очекуваа долго време, но во истовреме силно ќе ги осветли сите кои водат своја битка за себеси или некој нивни близок“, изјавија од Флатирон, дел од Макмилан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VIVA_FRIENDS (@vivak_friends)

Издавачот на книги на Флатирон, Меган Линч, посочи дека ни е потребен хумор, ни треба катарза, и ни треба да се согласиме за нешто – и неверојатната приказна на Метју Пери раскажана преку  неговиот неповторлив глас е токму тоа нешто што ни е потребно.

„Книгата на Метју има неоспорлив потенцијал, да ги сплоти луѓето, што се чувствува дека е особено стимулирачки во моментов, во ова време на изолација и поделба“, изјави Линч.

Метју Пери беше добро познат актер во 90-тите, најпознат по неговото 10-годишно остварување во серијата „Пријатели“ која се емитуваше од 1994 година. Познато е за фановите дека Пери се бореше со зависности во текот на целото емитување на серијата, значително и забележливо флуктуирјќи со тежина и расположение, а тој изјави и дека не се сеќава на најмалку три сезони од серијата заради проблемите со алкохол и апчиња за болка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Universo 42 (@u42oficial)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Страшни нереди на фудбалски меч во Холандија, полицијата со пендреци по навивачите

Следно

Фото и Видео: Време е за шопинг, Скопје го доби најголемиот мол во регионот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian