Вработен во обезбедување на училиште нападнал работници

1 min read

На 28.10.2021 околу 09.30 часот во СВР Скопје, З.И.(51) и Ѓ.С.(40), двајцата од Скопје, ангажирани од приватна фирма која работи на опремување на простории во основно училиште „Крсте Мисирков“ во населба Ченто, пријавиле дека биле физички нападнати од А.Ф., вработен како обезбедување во училиштето.

Тој потоа го оштетил и нивното службено возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Модата и филмот – љубов потрајна од пуканките

Следно

Нови немири во Јемен, балистичка ракета усмрти 11 цивили

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian