ВИДЕО: Митревски ја има најдобрата одбрана на колото во Лигата на шампионите

1 min read

Заврши и шестото коло во групната фаза од ЕХФ Лигата на шампионите, составот на Порто ремизираше 33:33 на домашен терен против Барселона.

Португалците пропуштија одлична шанса пред своите навивачи да стигнат до голема победа над каталонскиот гигант, откако имаше неколку пати од седум голови разлика во текот на второто полувреме.

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски немаше голема минутажа, забележа две одбрани на дуелот против Шпанците.

Но, затоа една од тие интервенции на нашиот чувар на мрежата се најде во изборот на Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Митревски ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ, а зад него на оваа листа се Калифа Гедбане (Динамо Букурешт), Никлас Ландин (Кил), Винсен Жерар (ПСЖ) и Роланд Миклер (Пик Сегед). Најдобрите пет одбрани на колото можете да ги погледнете на следниот линк ТУКА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Курти: Наредната средба со Вучиќ зависи од ЕУ

Следно

Интервју со Александра Иванова – професорка, креативка и создавачка на радост. Уметничка душа што надалеку се слуша!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian