Спасов: Има индиции дека Данела му е подметната како кукавичко јајце на Мицкоски од бугарските служби

1 min read

Можно ли е Дан(и)ела да му е подметнато кукавичко јајце на Мицковски од бугарските служби? Има многу индиции за тоа, објави на својот Фејсбук профил аналитичарот Ѓорги Спасов.

-Никој не знаеше дека ја добила “за џабалук” од Груевски салата “Расадник” во која не се покажала како добар менаџер. Никој не знаеше дека била член на Надзорниот одбор на на Капитал банката во Скопје која 98% во сопственост на Бугарија. Никој уште не знае кој на независната кандидатка и ја финансира кампањата која чини милиони евра, пишува Спасов во својата објава.

Според него голем број патриоти од ВМРО ДПМНЕ  нема да гласаа за неа ако им беа познати  овие факти.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови немири во Јемен, балистичка ракета усмрти 11 цивили

Следно

Извештај: Шведска закасни со мерките и не беше спремна за пандемијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian