Македонските репрезентативци во традиционално карате на Европскиот шампионат во Белград

1 min read

На 35 Европски шампионат во традиционално карате кој ќе се одржува во српскиот главен град Белград (29-31 октомври 2021 година) ќе учествува и македонската репрезентација.

Нашата земја на овој настан во сениорска конкуренција ќе ја претставуваат Дејан Недев, Јадранка Недева и Бојан Богдановиќ.

Во јуниорска конкуренција ќе партиципираат Максимилијан Глигоров, Антонија Белазелкоска и Иван Пиневски пренесуваат од МТКФ.

Мила Младеновска ќе учествува во кадетска конкуренција, а во конкуренција на деца Борјан Синадиновски, Марта Димовска, Софија Јарчевска, Камелија Недев и Матеј Мангаровски.

На почетокот од овој месец Дејан Недев оствари нов голем успех освојувајќи го првото место на Европскиот куп за сениори (кати) во традиционално карате во Катовице, Полска.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Герасимовски: Ве повикувам да ја потврдиме победата за Центар да продолжи напред

Следно

Зејн Малик ја удрил мајката на Џиџи Хадид, Јоланда: Дали ова значи нивно разделување?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian