ФОТО | „Девојче, славата мава во глава… Дај малку сврти се, види до кај си“: Антониа Гиговска „опомената“ на Инстаграм

1 min read

Нашата позната пејачка Антониа Гиговска постојано е во чекор со светските трендови. За нејзиниот изглед од глава до пети се грижи професионален тим на стилисти од нашата земја како и од надвор од границите. Гиговска од самиот почеток работи со врвни професионалци, не само околу создавањето на музика туку и околу нејзниот комплетен изглед како млада музичка ѕвезда која допрва ја очекува блескава кариера.

Своите почетоци, младата Антониа ги врзува со шоуто „Пинкови ѕвездички“ кога буквално ги освои срцата на целиот Балкан. Денес, е една од најеминентните артисти смело вивнувајќи се кон секој врв што ќе го замисли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Секогаш совршено стилизирана, младата пејачка е инспирација за своите бројни фанови, кои на социјалната мрежа „Инстаграм“ активно ја следат скоро 100.000 следбеници, од нашата земја како и голем дел од балканските земји, особено соседна Србија.

По секоја објавена фотографија на Антониа следи лавина од комплименти и поддршка за младата пејачка, но има и исклучоци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

На една од последните фотографии на Гиговска осамна еден коментар кој го привлече нашето внимание…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Болниците во Бугарија преполни, состојбата и понатаму се влошува

Следно

Нови обвинувања за сексуална злоупотреба против Куомо, најсериозни досега

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian