Илјадници мртви ракови на англиските плажи, еколозите не ја знаат причината

1 min read

Британските екологисти се обидуваат да откријат зошто илјадници мртви морски животни се појавија на плажите во североисточниот дел на Англија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Видео: Девојка скока преку оградата на скопската ЗОО и ги малтретира животните

Следно

Муслиу: Јас да бев кандидат и да имав и друго државјанство, ќе им кажев на гласачите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian