Експресно исчистена депонија во населбата Јане Сандански во Аеродром

1 min read

По реакција на граѓаните денеска беше спроведена акција за расчистување на отпадот во населбата Јане Сандански во скопски Аеродром, објави новиот градоначалник Тимчо Муцунски кој сподели и фотографија од исчистениот простор. 

-Општинските служби од денеска целосно се ставени во служба на жителите и ќе го санираат секој проблем со кој тие се соочуваат. Отворени сме за забелешки и пријавување проблеми во секој дел од општината. Се обврзуваме дека секој проблем ќе биде решен бидејќи граѓаните се на прво место, објави Муцунски на својот фејсбук профил. 

А локацијата пред чистењето пред само неколку часа изгледаше вака, а граѓаните го пофалија Муцунски за експресната реакција откако алармирале за оваа депонија:  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Српски имунолог порачува: Немојте да ги мерите антителата во крвта

Следно

Шпанија забранува рекламирање на сладолед, сокови или енергетски пијалоци за деца под 16 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian