ВИДЕО: Ужас во Босна – дете загина на улица, втора кола ги покоси и родителите, возачите избегале

1 min read

Морничава сообраќајна несреќа се случила вчера на улица во босанскиот град Бијељина – 14-годишно дете загинало откако прво било удрено од еден, а потоа врз него налетал уште еден автомобил, во моментите кога мајката и таткото на детето се обидувале да му помогнат.

Родителите се тешко повредени, а и двајцата возачи избегале од местото на несреќата, јави агенцијата Срна.

Сѐ се случило за само неколку минути. Во првата несреќа, возило удрило во детето на патот, по што возачот избегал и полицијата трага по него.

Додека мајката и таткото грчевито се обидувале да му пружат помош на момчетот, со голема брзина налетал втор автомобил и ги покосил сите тројца членови на семејството, кои биле на коловозот.

И вториот возач се обидел да избега од местото на трагедијата, но полицијата набргу го пронашла и тој е уапсен, пишуваат локалните медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Заев: И по вториот изборен круг Росоман ќе остане прогресивна и обединета општина

Следно

ФОТО | Ова е Јана, идната снаа на Ѓорге Иванов: Синот на поранешниот претседател најави традиционална свадба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian