ВИДЕО | Ски центрите ги прават последните подготовки за новата сезона

1 min read

Скијачките центри во земјава ги прават последните подготовки во исчекување на новата зимска сезона.

Преставниците на зимските центри годинава се надеваат на успешна сезона и истакнуваат дека максимално се посветени на подобрување на условите за престој на гостите.

Дополнуваат дека неизвесноста наметната поради присуството на коронавирусот и понатаму е присутна, но укажуваат дека се почитуваат сите протоколи за заштита и на посетителите и на вработените, поради што им гарантираат безбеден престој на гостите.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со генералниот директор на ЕЛЕМ Турс, Адем Авзиу.

Разговорот погледнете го во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во САД одобрена вакцината Фајзер за деца постари од пет години

Следно

Дневен хороскоп за 27 октомври: Бидете подготвени да разговарате за проблемите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian