ВИДЕО: „Ел Тигре“ Фалкао ја урна Барселона, Димитриевски му одбрани пенал на Депај

1 min read

Денеска во 11 коло од најквалитетната шпанска „Ла Лига“ екипата на Рајо Ваљекано на домашен терен приреди изненадување совладувајќи ја Барселона со 1:0.

Стрелец на единствениот гол за домаќините го постигна колумбискиот интернационалец Радамел Фалкао во 30 минута.

Каталонците имаа шанса да дојдат до бод на овој меч, во 72 минута Депај шутираше пенал, но неговиот удар го одбрани македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски.

Благодарение на нашиот чувар на мрежата Рајо стигна до шестата победа сезонава за моментно петто место со 19 бодови, два помалку од водечката Севиља.

Барса која го претрпе третиот пораз (втор по ред) се наоѓа на деветтото место со 15 бодови. Се одигра уште еден меч, Мајорка пред своите навивачи ремизираше 1:1 со Севиља.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Заев од Демир Капија: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12

Следно

Хашим Тачи останува зад решетки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian