ВИДЕО: „Цепелинот“ на Лазаров во Топ 5 најубави голови на колото во Европската лига

1 min read

Еден од фаворитите за освојување на Европската лига оваа сезона, францускиот Нант загуби на домашен терен од бундеслигашот Лемго со 27:28, само седум дена откако Бенфика ги победи Германците на гостински терен.

За домаќините настапи македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров кој трипати се запиша во листата на стрелците.

Еден од неговите погодоци се најде и во изборот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) во Топ 5 голови на колото.

„Цепелинот“ на Лазаров е прогласен за петти најубав погодок на колото во Лига Европа.

Во изборот се наоѓа и босанскиот плејмејкер Јосип Периќ кој во последните секунди му донесе бод на Е. Пелистер против швајцарскиот Кадетен, а неговиот гол се наоѓа на второто место.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петре сам, контра „Цело Скопје ВМРО-вски град“!

Следно

Словенија носи нови мерки, ковид состојбата катастрофална

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian