Гостиварец обвинет за пренесување на бруцелоза, побарано да плати парична казна

1 min read

Гостиварец е обвинет за пренесување на бруцелоза и од страна на јавен обвинител побарано е да плати парична казна од 100 дневни глоби.

Тој не постапил според прописите и решението за спречување на заразни болести кои од животните се пренесуваат кај луѓето и при контрола во неговото одгледувалиште во гостиварското село Рибница потврдено е присуство на бруцелоза кај овците и козите.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Доктор објави шокантни рендген снимки од бели дробови: Дали знаете кој пациент е вакциниран, а кој не е?

Следно

Поранешна соработничка на Хилари Клинтон обвини американски сенатор дека сексуално ја нападнал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian