ФОТО: Поради бура во сојузната држава Масачусетс 466.000 домаќинства останаа без струја

1 min read

Повеќе од 600.000 домаќинства во североисточниот дел на САД денеска останаа без електрична енергија поради невреме, соопшти американската метеоролошка служба.

Брзината на ветрот достигнува 140 km/h. Најпогодена е сојузната држава Масачусетс, каде 466.000 домаќинства останаа без струја.

Властите ги повикаа жителите на погодените области да не патуваат освен ако тоа навистина е неопходно.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Стојкоски ја презеде градоначалничката функција во Ѓорче Петров

Следно

ФОТО | Арсовска од Топанско Поле: Решавање на постоечките проблеми и создавање услови за нормален живот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian