Детски додаток

1 min read

Залетано влегува Трпе дома и задишан и вика на Трпана:
– Жено,дали слушна?
– Што?
– Владата одлучила да дава детски додаток на сите семејства кои имат по пет деца.
– Ама ние имамо само три.
– Ќе ми простиш жено, ама ја малку ти бев неверен едно време и у другото маало имам уште две вонбрачни деца.
Станува Трпе, и излегува од дома пак, а Трпана го прашува:
– Каде тргна?
– Идам да си ги земам децата и се враќам.
Се враќа Трпе дома со двете деца и ја прашува Трпана:
– Каде се другите три деца?
– Епа и комшиите чуле за новиот закон и дојдоа да си ги земат своите деца.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кампањата ја потисна „решавачката“ билатерална средба со Софија

Следно

Во САД одобрена вакцината Фајзер за деца постари од пет години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian