Во краток временски период, пријавени две каснувања од куче во Ѓорче Петров

1 min read

Со растојание од само 15 минути меѓу двете пријави, во билтенот на МВР се забележани две каснувања од куче во Ѓорче Петров, на различни локации. 

На 25.10.2021 во 19.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Љ.П.(66) од Скопје пријавил дека на ул.„Ацо Шопов“ бил каснат од куче скитник.

На 25.10.2021 во 19.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ј.Н.(42) од Скопје пријавил дека на ул.„Борис Сарафов“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Се омажи јапонската принцеза Мако: Поради љубовта со „обичниот смртник“ остана без 1,2 милиони евра богатство

Следно

Морисон: Целта на Австралија е да постигне нула емисија на јаглерод до 2050 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian