Нема повредени во пожарот во парк, огнот целосно изгаснат

1 min read

Пожарот кој попладнево избувна во бараките на Прекршочен суд, во близина на ресторанот Томче Софка, е изгаснат. 

Жртви во оваа несреќа нема, а причинета е материјална штета. 

Бараката е во сопственост на Основен кривичен суд –Скопје, а внатре имало и документација оставена по селењето на одделот за прекршоци во судската зграда на стариот кривичен суд во комплексот судови.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Мето Јовановски добитник на наградата за особен придонес во филмската уметност на „Киненова“

Следно

Нов драматичен извештај на ОН: Се ближи климатска катастрофа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian