Детали за пожарот во парк: Горат бараки на Прекршочниот суд

1 min read

Пожар ги зафати бараките каде е сместен Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скипје. Во моментот на терен интервенираат четири протипожарни возила, јавува МИА.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски изјави дека се работи за поголем пожар и оти на терен ќе бидат испратени дополнителни возила.

Пожарот е пријавен околу 16 часот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Не се знае следниот Бонд, но еве која е новата Бонд девојка!

Следно

Пандемијата повторно затвори речиси 4 милиони Кинези во нивните домови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian