ВИДЕО | Ако не знаете како да наместите Рубикова коцка, еве ви неколку финти

1 min read

Рубикова коцка е една од најпознатите занимации на светот, но малку се оние кои успеваат да ја „наместат“ без многу да се трудат.

Многумина немаат баш нерви за да ја склопат до крај, но и за тоа постои решение. Ако сакате да ги запрепастите и воодушевите вашите пријатели, постои едноставен систем за „склопување“ на Рубиковата коцка, пишуваат од „Blic“

Како и секогаш, треба да се послужите со мал трик. Секако, важно е коцката да биде потполно наместена пред воопшто да почнете со вашата „магија“.

Само следете го едноставниот шаблон кој е прикажан со стрелки и ќе ви стане јасно 🙂

@cubezilla #rubik #cube #trick #lifehack #lifehacks #wow #omg #amazing #fyp #fy #foryou #simple #hack ♬ The Hamster Dance Song – Hampster Dance Masters

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: За првпат после 30 години „Златната копачка“ повторно доаѓа во Србија?

Следно

Гасната криза и Путин: Тој е уличен борец, а Западот изведува уметничко лизгање во Русија, додека Путин игра хокеј

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian