Стевковски го прими уверението за градоначалник на Гази Баба, победи со околу 9.000 гласа разлика

1 min read

Во 10 часот утринава, Општинската изборна комисија Гази Баба му го додели уверението за избран градоначалник на Општина Гази Баба, на новоизбраниот градоначалник Бобан Стефковски.

– Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за професионално спроведениот изборен процес за градоначалник на Општина Гази Баба и посакав успешно спроведување и на вториот круг за избор на градоначалник на Град Скопје, пишува тој. 

Стефковски победи во првиот круг од локалните избори со освоени 17.910 гласа наспроти 8.804 гласови на својто противкандидат и досегашен градоначалник Борис Георгиевски од СДСМ и Коалицијата. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Ед Ширан позитивен на коронавирус, ќе настапува од дома

Следно

Повеќето Австријци се против враќањето на Курц на функцијата канцелар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian