Почина актерот Џејмс Мајкл Тајлер од серијата „Пријатели“: Збогум Гантер…

3 mins read

Џејмс Мајкл Тајлер, актерот познат по ликот на Гантер во култната серија „Friends“ почина во неделата наутро по долго боледување од рак на простата на само 59 годишна возраст.

Актерот, кој беше дијагностициран со напредна фаза на овој тип на канцер во септември 2018, починал во својот дом во Лос Анџелес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Michael Tyler (@slate_michael)

„Светот го познаваше како седмиот „пријател“ од хит серијата „Friends“, но блиските на Мајкл го познаваа како актер, музичар, адвокат за ракот, и сакан сопруг. Тој сакаше жива музика, навивање за неговите „Clemson Tigers“, и често знаеше да се најде себеси на сред забавата или непланирани авантури. Ако еднаш сте го запознале, сте добиле доживотен пријател“, изјави неговото семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jen Vasquez (@jennylynnvasquez)

За здравствената состојба на Џејмс се дозна на почетокот на оваа година, по неговото појавување на „Friends Reunion“, документарното интервју за култната серија 17 години откако заврши со емитување, каде актерот се појави со видео поздравување иако нестрпливо се очекуваше да го видиме во „Central Perk“ повторно.

Тој подоцна се изјасни за причината зошто не се појави покрај останатите актери, изјавувајќи дека не сака да биде оној кој ќе го уништи расположението во така важен и специјален момент.

Канцерот му бил откриен во 2018 година, но тој ја чуваше информацијата во тајност три години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Michael Tyler (@slate_michael)

Како шанкерот во „Central Perk“ неизмерно заљубен во ликот на Џенифер Анистон (Рејчел) се појавува во 150 епизоди од серијата „Friends“ во периодот од десетте години на нејзино емитување.

Покрај серијата „Friends“ Џејмс глумеше и во неколку други познати американски серии како „Sabrina the Teenage Witch“, „Scrubs“, „Modern Music“, „Just Shoot Me!“ и ред други…

Збогум Гантер, почивај во мир.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во обид да се намали сообраќајниот метеж, воведен пар-непар за возење во центарот на Атина

Следно

Основачот на Твитер: „Хиперинфлацијата ќе промени сè и тоа во моментов се случува“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian