МВР со официјални информации за пожарот кај Скопјанка

1 min read

На 24.10.2021 во 09.16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на трговски центар „Скопјанка“ настанал пожар во комбе „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Т.(59) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и патничко возило „фолксваген тигуан“ со прилепски регистарски ознаки, патничко возило „опел вектра“ со кочански регистарски ознаки, патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, патничко возило „фолксваген кеди“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки.

При обид да го изгасне пожарот, Т.Т. вдишил чад и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Пожарот бил изгаснат од екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Увид бил извршен.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Ин мемориам: Почина филологот, книжевен научник и професор Атанас Вангелов  

Следно

ВИДЕО: Експлозија на гас во станбена зграда во Русија, четири лица повредени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian