Кои се есенските и зимските парчиња во кои вреди да се инвестира сега?

6 mins read

За да ги износиме есенските и зимските сезони со стил, ќе посакаме во нашата гардероба да додадеме неколку модни новитети кои ќе ги освежат оние кои ни беа омилени минатата година, но и ќе останат во нашата гардероба подолго од една сезона.

Кои парчиња облека и модни додатоци заслужуваат место во секоја есенска и зимска гардероба?

Тајната зад совршената сезонска гардероба, која нуди безброј различни комбинации, лежи во комбинацијата на новите трендови, модните класици и едноставните основни модели.

Комбинирани заедно создаваат едноставни дневни, кул лежерни и заводливи вечерни комбинации за секој ден. Најдобрите парчиња облека што можете да ги додадете во вашата гардероба за сезоната есен/зима 2021/2022 во исто време се оние кои ја носат едноставноста на основните кроеви, елеганцијата на класиката и ефективниот изглед на најновите трендовски парчиња, што ги прави најсестран избор во кој вреди да се инвестира.

Најдобрите модели за есенски и зимски гардеробер

Иако најновите модни трендови и „it“ парчиња се оние кои прво ќе ни го привлечат вниманието на полиците на омилените модни продавници и додека ги разгледуваме најпопуларните онлајн продавници, впечатливите парчиња облека и модни додатоци често доаѓаат со рок на траење од една сезона.

Неколку нови тренди парчиња кои одговараат на нашиот стил и карактер се без сомнение еден од најдобрите модни трикови кои веднаш ќе ја освежат нашата гардероба и ќе ја зачинат секоја комбинација. Сепак, трендовските парчиња на кои ќе заборавиме следната година не вредат за инвестирање, па затоа ќе ги бараме во колекциите на „high street“ брендовите по пристапни цени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sheleah Stafford (@hugababybear)

Во кои парчиња всушност вреди да се инвестира?

Од култни модерни класици како класични кабаници и палта до клучни парчиња во секоја есенска и зимска гардероба, меѓу кои секогаш се истакнуваат белата кошула, фината трикотажа и елегантни панталони, до чизми и чанти кои совршено ќе ја заокружат секоја комбинација и некоја нова мода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UNIKKA (@unikka.pt)

Есенски трендови кои веќе ги имате во вашиот плакар

Некои трендови покажуваат колку се нови и само треба да купите нови работи ако сакате да изгледате модерно, сепак, некои стари трендови знаат да се вратат во мода и не охрабруваат да се извлечеме од плакарот одамна заборавени парчиња облека. Ова се трендовите за есенска зима 2021/2022 кои можете слободно да ги следите со вашата стара гардероба.

Карирано

Карото и карираниот дезен се вистински хит. Ако имате кариран капут, добро време е повторно да го облечете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carmendemoda (@carmen.de.moda)

Големи слогани и натписи

За да бидете модерни во ваква облека, треба да размислите надвор од кутијата и да го комбинирате она што мислевте дека не оди заедно. Добредојдени се преголеми дуксери со широко здолниште или слични неочекувани комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROKSANA WRÓBEL ✨ (@roksanna_w)

Розова боја

Светло розовата е голем тренд оваа сезона. Се носи во сите комбинации и на сите облеки. Што и да имате розово, извадете го од плакарот и носете го.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by l‘amie (@lamie_muenchen)

Реси

Ресите на облеката и модните додатоци се многу популарни. Затоа, пронајдете стари јакни, чанти или палта со ваков вид на украси за модерен изглед.

Плетени ролки („dolcevita“)

Плетените ролку се едно од најпопуларните парчиња облека, а сигурни сме дека имате барем едно во вашиот плакар.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Style Talk (@the_style_talk)

Кожа

Кожените панталони, палта и фустани се модерни веќе неколку сезони и кога се чинеше дека се заситени со нив, оваа сезона кожената облека е вистински хит. Се појавува на уште повеќе различни предмети и се носи во уште повеќе прилики.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гевгеличани заинтересирани за трета, но не и за прва доза вакцина против ковид-19

Следно

Водата за пиење во Скопје безбедна и квалитетна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian