ФОТО | Здравко Чолиќ во џинс и кожена јакна: Едноставно, не старее и се слика со инфлуенсери

1 min read

На инстаграм – профилот на српскиот инфлуенсер Марко Маријоковиќ вчера осамна интересна фотографија на која позира Марко во друштво со балканската легенда Здравко Чолиќ.

Се разбира, фотографијата си ги доби своите златни „пет минути“ обиколувајќи ги порталите и социјалните мрежи. Причина? Сите сакаат да ѕирнат како денес изгледа легендарниот Чола.

Фотографијата е направена во ресторан, каде славниот пејач се појавил, после долга пауза во јавноста.

Облечен во лежерен стил, во кожена јакна и фармерки, Чола покажува дека годините не му можат ништо, дека се уште го носи младешкиот дух, а богами, и одлично изгледа!

Уверете се и сами.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Многу наши гласачи останаа дома, а тоа е поддршка за нашиот противник, вели Заев

Следно

Гувернерот на Флорида ги повика невакцинираните полицајци од САД да се преселат во нивната држава

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian