ФОТО | Маја Оџаклиевска по втор пат стана баба: Помала ќерка на пејачката стана мајка

1 min read

Нашата позната пејачка Маја Оџаклиевска важеше и сè уште важи за една од најубавите и најталентираните пејачки на забавна музика кај нас и на целата територија на поранешна Југославија.

Оџаклиевска долги години живее и работи во Србија, и иако веќе некој период се повлече од естрадата, нејзините песни уште се пејат насекаде.

Маја по втор пат стана баба, откако нејзината помала ќерка Андреа доби син од бракот со сопругот Милош.

Фото: Принтскрин/ Instagram

Долгогодишната врска Андреа и Милош ја озаконија во мај оваа година, а на свадбената прослава Маја по желба на својата ќерка…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Арсовска: Совет на млади, сите информации со еден клик, e-младински културен центар – дел од проектите

Следно

Кина започнува со вакцинацијата на тригодишни деца против ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian