Доцна во ноќта ограбена обложувалница во Скопје

1 min read

На 25.10.2021 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Вангел Тодоровски“ во Скопје две лица со закана од вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Италијанка ја пее „Море сокол пие“: Старата македонска песна преработена од „Barcelona Gipsy balKan Orchestra“

Следно

Убедлива победа: Узбекистанскиот претседател останува на функцијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian