ВИДЕО: Тоа што го игра Ливерпул се вика фудбал, тоа што го прави Манчестер е срамота

1 min read

Фудбалерите на Манчестер јунајтед претрпеа дебакл пред своите навивачи од Ливерпул со резултат 0:5 во деветтото коло од Премиер лигата.

Еден од најзаслужните за триумфот на „црвените“ од Енфилд беше египетскиот интернационалец Салах кој запиша хет-трик.

По еден гол за гостинскиот тим во листата на стрелците се запишаа Жота и Кеита за вкупно шеста победа сезонава на Ливерпул кој останува единствениот без пораз.

Во 60 минута Погба поради груб прекршок доби црвен картон, по што се зголемија проблемите за „црвените ѓаволи“.

После овој пораз уште повеќе ќе се зголеми притисокот и врз менаџерот Оле Гунар Солскјер кој би можел да добие отказ после овој срам.

При негатива од 0:3, Кристијано Роналдо ги загуби нервите во дуелот со младиот Џонс кој излезе како подобар, но Португалецот почна неспортски да го шутира ривалот, по што бурно реагираа гостинските фудбалери.

На табелата Челси е на првото место со 22 бодови, еден повеќе од екипата на Клоп, а Јунајтед е на седмата позиција со 14 бодови.

ВИДЕО: Антонио му „пресуди“ на Тотенхем, Лестер славеше во Лондон

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голема трагедија во Тексас: Автомобил излетал од патот, две деца загинале, 8 лица повредени

Следно

Јанша и Тонин преку пратка добиле смртни закани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian