Сообраќајка во центарот на Скопје, скопјанка со возило влета во зградата на ЕУ

1 min read

Утрово околу четири часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјасени причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги поминала и влетала во зградата на Европската унија.

Според фотографиите предизвиката е материјална штета. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

По речиси три години откако беше откажана: „Марвел“ размислува да ја рестартира „Daredevil“ со актерите на Нетфликс

Следно

Шефот на СЗО: Пандемијата ќе заврши кога луѓето ќе одлучат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian