Славчо Попоски предупредува: Има услови за слаб мраз, еве на кои места и кога!

1 min read

Под влијание на постуден воздух од север, денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец.

Температурите ќе бидат нешто пониски за разлика од изминатите денови, и тоа за околу 5 до 6 степени и максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 18 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Според Попоски, во следните денови ќе имаме стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена, локално и позначителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој особено утре, и тоа долж Повардарието ќе засилува на интензитет.

– Температурите, и тоа оние максималните нема многу…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Коронавирус состојба: Регионот повторно се мачи со пандемијата

Следно

Голема трагедија во Тексас: Автомобил излетал од патот, две деца загинале, 8 лица повредени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian