Прилепчанец синоќа бил затекнат додека извршувал тешка кражба во возило

1 min read
Полициски службеници синоќа привеле прилепчанец додека извршувал тешка кражба од возило, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.
-Синоќа во 21:30 часот на ул.„Рампо Левката” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.Д.(38) од Прилеп, затоа што бил затекнат додека извршувал тешка кражба во патничко возило „бмв”, со прилепски регистарски ознаки. Кај него биле пронајдени и одземени предметите кои ги одзел од возилото, се наведува во соопштението.
И.Д. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Германија ги заведе Хрватска и Бугарија како земји со висок ризик од ковид-19

Следно

За првпат трчаше полумаратон и постави светски рекорд за повеќе од една минута

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian