Маж вознемирувал малолетничка со непристојни фотографии и допири по телото, интервенирала полицијата

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода А.Г.(36) од Богданци, поради сомнение дека вознемирувал малолетничка од Богданци, со прикажување фотографии со недолична содржина и допирање по телото.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Осум години без Долорес Ламбаша: Хрватската актерка почина на истото место каде што почина и Тоше Проески

Следно

Папа Франциск порача: Не ги враќајте мигрантите во нивните земји, таму е пекол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian