Драма во Албанија: Крадци влегле во дом на бизнисмен, го силувале и му го исекле прстот

1 min read

Албанскиот бизнисмен Назми Чангу бил сексуално злоупотребуван и неговиот прст бил отсечен за време на грабежот во неговиот стан во градот Фуса-Крус. 

Чангу рекол дека 10 маскирани лица го врзале при грабежот, кога од станот му биле украдени 8.000 евра и се останато што имало во сефот, вклучително и злато, пренесува албански Политико.  

Вкупната вредност на предметите и парите кои се украдени се проценува на 100.000 евра. Бизнисменот во соопштение за медиумите изјави дека бил врзан и силуван од разбојници.  

„Ми го отсекоа прстот со ножици“, изјави тој и посочи дека еден од насилниците бил облечен во полициска униформа.  

Неговата ќерка изјавила дека мислела дека татко и е мртов кога го видела облеан во крв. Според албанскиот дневен весник, Чангу рекол дека крадците имале две автоматски пушки и пиштол со придушувач. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Куман едвај го напушти „Камп Ноу“, навивачите го опколија, му викаа да си поднесе оставка

Следно

Земи или остави: Четири хороскопски знаци кои не се менуваат за никого

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian