Дневен хороскоп за 24 октомври: Важно е да одржувате контакт со луѓе на кои им верувате

4 mins read

Овен

Ако вашaтa работа е поврзана со странство на кој било начин, ќе имате можност да склучите добра зделка и да ги реализирате вашите планови. Ги криете чувствата и наоѓате смисла во тајна врска. Постои можност да се претставите во вистинско светло.

Бик

Ќе имате можност за првпат да остварите важни контакти со моќни луѓе и да си обезбедите подобра позиција за себе. Многу емотивно реагирате на зборовите на партнерот и имате впечаток дека саканата личност е многу подоминантна од вас.

Близнаци

На работа ќе имате корист од туѓи инвестиции, а не од парите што ги вложувате во бизнисот. Важно е да одржувате контакт со луѓе на кои им верувате. Лесно можете да се впуштите во авантура со личност со која имате деловна врска. Конечно ќе препознаете што ви треба.

Рак

Целата работа ја вршите со неверојатна тешкотија. Соработниците не се потпираат на вас и не ви покажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта и пријателството и не можете целосно да ги разликувате двете. Обидете се да не манипулирате со чувствата на другите луѓе.

Лав

Долго чекате некоја информација и многу сте вознемирени поради неизвесноста. Можеби ќе имате повеќе среќа отколку што очекувате. Она што сега го барате е слобода, а не партнерот да ви ја наметнува својата волја. Треба да размислите дали воопшто сакате да останете во контакт.

Девица

Ситуацијата на работа не е најдобра, но без оглед на тоа, обидете се да бидете упорни во вашата работа. Може да се случи сосема неочекувана средба која би ви оставила силен впечаток. Вашите очекувања се исполнети.

Вага

Ве чека помош од постара и влијателна личност. Успешен деловен потфат ги следи оние кои се занимаваат со професија во јавноста. Не размислувајте за минатото бидејќи тоа не е добро за вас. Обратете се кај некој кој би можел да ги исполни вашите очекувања.

Скорпија

Би било добро да се направи тактика бидејќи само на тој начин можете да дојдете до вистинското решение. Заљубени сте и делувате среќно поради тоа, иако сепак си удоволувате малку повеќе. Ништо страшно, но не правете навика од тоа, не би функционирало.

Стрелец

Обидете се да не го покажувате своето незадоволство пред соработниците, бидејќи тие би можеле да го искористат моментот и да ви ја отежнат ситуацијата. Обидете се да посветите повеќе време на саканата личност. Вашата врска може да падне во криза.

Јарец

Исклучително сте оптоварени со промените што се случија. Сепак, може да бидете пријатно изненадени од пресвртот на ситуацијата во наредниот период, само протуркајте ја сегашната. Обидете се да ги дефинирате вашите желби и очекувања. Ова ќе го води вашиот партнер за тоа како да се однесува.

Водолија

Ќе добиете понуда за друга работа со скратено работно време. Прифатете, бидејќи на тој начин можете да остварите значајни контакти. Склони сте кон меланхолија и повлекување. Ситуацијата на емотивен план е монотона, но во голема мера вие сте виновни за тоа.

Риби

Ситуацијата на работното место се менува на подобро. Ќе чувствувате голема поддршка од соработниците, но и од претпоставените. Склони сте кон прекумерна критика и изгледа дека барате причина да бидете сами. Обидете се да размислите повторно и да откриете каде е проблемот.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Расте бројот на граѓани кои примиле трета доза против ковид-19

Следно

Есен во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian