Арсовска: Овој град ќе биде гордост за сите нас

2 mins read

Времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена, која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат отворени и за секоја потреба да се најде решение, им порача независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, на граѓаните од Кисела Вода.

На денешната средба, Арсовска на граѓаните од „11-ти Октомври”, Македонија парк, Пржино и Црниче им престави како Кисела Вода ќе стане урбана населба според програмата што ја нуди.

„Програмата е направена според вашите потреби, секојдневните проблеми, маки и барања за решенија. И затоа ќе почнеме да работиме уште од првиот ден и за 82 дена ќе биде многу направено, што некој не успеал да направи ни за четири години, ние тоа ќе го направиме за 82 дена. А останатиот дел, поголемите и покрупни проекти ќе бидат решени уште во првата половина од мандатот. Ако нешто се сака и се може, а сите овие барања се потребни и затоа проектите се реални и остварливи“, истакна Арсовска.

Таа им порача на жителите на Кисела Вода дека обврска на Град Скопје е генералниот план да им го даде на увид на граѓаните, да знаат што се планира и што ќе се гради во иднина.

„Овој град треба да биде отворен за сите, да може секој да најде одговор на своите барања и да си го реши проблемот, без чекање, без одлагање. Имам цел а и задача да направам овој град да биде гордост за сите нас“, порача Арсовска.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Уапсен литвански гувернер во Русија, запловил во руски води

Следно

Пелистер го дели врвот со ТФТ, „четири од четири“ во Првата лига

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian