ВИДЕО | „Кијану Ривс е мојот биолошки татко“: Ѕвезда на „ТикТок“ тврди дека е син на холивудскиот актер

1 min read

Познатата американска ѕвезда на социјалната мрежа „ТикТок“, Дастин Тајлер тврди дека холивудскиот актер Кијану Ривс е негов татко.

Иако сличноста со актерот е очигледна, многумина сепак не веруваат во приказната што ја Дастин ја објави на својот тикток-профил, а тоа е дека никогаш не го запознал својот татко, бидејќи мајка му му рекла дека починал.

@omfgitsdustintyler

#foryou #fyp

♬ original sound – Sarah Cothran

Сепак, како што раскажа, неодамна мајка му конечно му признала дека актерот му е татко.

„Никогаш не реков дека татко ми ме оставил, туку дека мајка ми не му кажала дека е бремена кога раскинале“, открива тој.

Холивудскиот актер засега не ги коментираше видеата кои ги преплавија социјалните мрежи.

Кијану пред 22 години доживеа голема трагенија откако неговата партнерка Џенифер Фер во осмиот месец од бременоста предвреме го роди девојчето Ава Арчер Фер Ривс, која кратко потоа почина. Трагедијата силно ги погоди, па по неколку недели Џенифер и Кијану се разделија.

Во април 2001 година, Џенифер загина во сообраќајна несреќа. Медиумите пишуваат дека таа во тој момент била под дејство на седативи кои ѝ ги препишал нејзиниот лекар поради депресијата од која боледувала.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија го отпушти селекторот кој и донесе европска титула

Следно

Шилегов: Отворената културна сцена во Градскиот парк ќе биде новата гордост на Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian