Уапсени тројца млади штипјани поради дрога

1 min read

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина Питер Сколари: Актерот ја изгуби двегодишната борба со ракот

Следно

Трагедија во Пакистан: Татко ги запали своите ќерки затоа што една од нив се омажила против негова волја

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian