Тешка сообраќајка на Илинденска, ова се деталите

1 min read

Сообраќајна несреќа меѓу две возила се случи вчеравечер околу 19 часот на булеварот „Илинденска“, пред кафе бар Трибека.

Во несреќата, едно лице е потешко повредено, а две други лица се со полесни повреди и сите се пренесени во болница.

Еден автомобил бил забиен во билборд на тротоарот.

Улицата Илинденска кај Зоолошката градина на лентата која води кон Карпош била затворена за сообраќај три часа поради увидот на МВР, а детални информации се очекуваат во текот на денот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 23 октомври: Денес очекувајте налет на енергија

Следно

Американските власти ќе откријат нови материјали за атентатот врз Џон Кенеди

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian