Сообраќајот се одвива непречено, по влажни коловози

1 min read

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, соопшти попладнево Авто-мото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Тоа посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Пол е горд и среќен“: Се омажи ќерката на Пол Вокер, до олтарот ја одведе Вин Дизел

Следно

ВИДЕО: Левандовски е ноќна мора за голманот на Хофенхајм, Полјакот по 18. пат го „матира“ Бауман

Latest from Blog

Притворен е 50-годишен крадец

Ограбен 62-годишен скопјанец Вчера, во општина Аеродром извршена беше кражба во домот на повозрасен скопјанец.  Според

MacedonianEnglishAlbanian