Славчо Попоски прогнозира: Подгответе се за минусни температури, еве од кога!

1 min read

– До крајот на денов времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Кон крајот на денов и во вечерните часови, долж Повардарието ќе започне да дува засилен северен ветер, со што од север ќе започне да се спушта постудена воздушна маса, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Температурите на воздухот денес ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 23 степени. Исто така попладнево и вечерва, особено на запад и на север ќе има услови…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Олеснување на антиковид мерките во Косово по падот на бројот на заразени и починати

Следно

Бурата во Мексико се претвори во ураган, се очекуваат поплави

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian