Скопјанец со тешки повреди донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 03.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди бил донесен Љ.Д.(45) од Скопје, кој додека извршувал работни задачи паднал и се повредил.

Се работи на расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

И сестрата на Бритни Спирс поминувала низ „вистински пекол“: Џејми Лин Спирс прозборе за односите со семејството

Следно

Во Канада со дрон пренесени бели дробови, трансплантирани на 60-годишен пациент

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian