Шкупи ја реши Ренова и ја зголеми предноста на табелата

1 min read

Екипата на Шкупи ја зголеми предноста на табелата во Првата фудбалска лига откако во првиот натпревар од 11 коло во Првата фудбалска лига ја совлада Ренова со 2:1.

Сега Ренова е лидер на табелата со 26 бода, пет бода повеќе токму од Ренова.

Сите три гола беа постигнати во второто полувреме, а резултатот го отвори Адетунџи во 55 минута, а 14 минути подоцна Алварез ја дуплира предноста на Шкупи. Гостите до крајот на средбата успеаја само преку Мустафов да намалат на 2:1.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Заев со подршка за Мерко: Иако не бевме задоволни од него, по критиките има промени

Следно

И сестрата на Бритни Спирс поминувала низ „вистински пекол“: Џејми Лин Спирс прозборе за односите со семејството

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian