Шест загинати во пожар во станбен објект во Брчко, спасени четири деца

1 min read

Шест лица загинаа и неколку други се повредени во пожар во станбен објект во Брчко. Повредените се пренесени во болницата Брчко каде им била укажана лекарска помош.

Локални медиуми јавија дека при интервенцијата пожарникарите спасиле четири деца на првиот кат од објектот.

Пожарот се случил утринава околу седум часот. Засега нема информации за причината за пожарот.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Математиката на Рајола, Халанд ќе го чини новиот клуб околу 350 милиони евра

Следно

Клинички психолог со неверојатна техника на дишење: Ослободете се од стресот за неколку минути

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian