Рамбо Амадеус: Човекот сака да суди за работи за кои нема поим, колку помалку знае – толку е поарогантен

1 min read

Музичарот Рамбо Амадеус го најави првиот концерт од почетокот на пандемијата. Ќе се одржи на 21 ноември, со придружниот бенд „Пет винети“ во белградската „Комбанк“ арена, со примена на сите епидемиолошки мерки и ќе се емитува во живо преку интернет за целиот свет.

„Мојата главна работа се концертите, ми недостасува публиката, веројатно и јас нив. Скапоцено е чувството кога на едно место се собираат луѓе со сличен вкус и сензибилитет. Секако дека ќе се придржуваме до најригорозните епидемиолошки мерки. Идејата е сите да се чувствуваме безбедно. Недозволиво е како еманципирани граѓани да придонесуваме за ширење на заразата“, нагласи музичарот.

Според него, свеста дека одреден број луѓе ќе го следат онлајн влијае на пристапот кон музиката, бидејќи „додава монументалност тоа што во тој момент те гледаат….

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гостивар го  здроби Работнички, ТФТ е нов лидер 

Следно

ВИДЕО | Game Change: Заев најави нов систем, ќе светне црвено и веднаш се знае кој затаил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian