Димитријевиќ е херој на Валенсија, ги постигна поените за победа на пет секунди до крајот на мечот

1 min read

Екипата на Валенсија со 76:75 славеше како гостин против МораБанк Андора во седмото коло од шпанската АЦБ лига, а јунак на натпреварот беше Ненад Димитријевиќ.

Македонецот го имаше клучниот потег на натпреварот, при резултат 75:74 за домашниот тим, Димитријевиќ ги постигна поените за победа на својот тим на пет секунди до крајот.

Димитријевиќ натпреварот го заврши со 14 поени, шест скокови и две асистенции за 27 минути колку што помина на теренот.

По седум кола, Валенсија има скор од четири победи и три порази со кои се наоѓа на седмото место на табелата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Game Change: Заев најави нов систем, ќе светне црвено и веднаш се знае кој затаил

Следно

„Љубовта е најважна“: Денес го слави својот 30 роденден како принцеза, во вторник станува обична граѓанка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian