Здружението „Борка“ ќе одржи Национална Конференција „Справување со предизвиците во борбата против ракот на дојката“

1 min read

По повод Светскиот месец за борба против рак на дојка, Здружението во борба против рак на дојка, „Борка“ ќе одржи Национална Конференција „Справување со предизвиците во борбата против ракот на дојката“.

Настанот ќе се одржи на 22 октомври (петок) со почеток во 18:00 часот, онлајн на платформата Zoom.

Како дел од на настанот ќе бидат присутни шест говорници, а тие се : Доцент Д-р Венко Филипче, Д-р Драгана Могилевска -Груевска, Доц. Д-р. СЦ Весна Рамљак, Д-р Нино Васев, Д-р Мери Пешевска и Биба Додева.

говорници на конференција
Говорници на конференција Борка/Facebooк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Шампионот Милвоки демолиран во Мајами, „воините“ ги средија и Клиперси

Следно

Нова градинка и зелено училиште веќе следната година – што вети Муцунски за Аеродром за 2022

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian