Видео: Скопјенце наше загадено, а зимата не е почната

1 min read

Дали на прагот на новата зимска сезона Скопје повторно ќе се соочи со енормно аерозагадување – е прашањето кое им се наметна на скопјани откако на социјалните мрежи се појави видео на кое повеќе од очигледна е состојбата на атмосферскиот воздух, додека пак мирисот е друга приказна. 

-Скопјенце наше загадено, а зимата не е почната, смрдеа на гареж се шири уште од 6 часот по улиците, се вели во објавата на фејсбук групата „Скопје мора да дише“ каде постојано се алармира за проблемите од еколошки карактер со кои се соочува македонската метропола. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Македонија ќе оди на Евровизија 2022, спектакл за 200 милиони гледачи

Следно

Нова судска одлука во Канада: Кој падне и се повреди на снег, може да го тужи градот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian